+372 5157 725 | +372 5082 138 katti@murueit.ee

Villa kraasimine – looriks, vatiks, heideks

Murueide villakojas osutame teenust erinevate loomsete villakiudude kraasimiseks. Võtame vastu villa, mis on eelnevalt pestud (pesuainega ja vähemalt 55 ℃ vees) ja mittevanunud. Selleks, et tagada tellijale oma lamba villa tagasi saamist, peab villa kogus olema vähemalt 0,5 kg.

Erijuhtudel (eksootilised loomad, küülikud, lemmikloomad) palume eelnevalt konsulteerida ja valikuvõimalustes kokku leppida.

Villa kraasimiseks saab kasutada erinevaid meetodeid vastavalt materjali iseloomule ehk edasise kasutamise suunale – täitevill, viltimisvill või ketrusvill.

Täite- ja viltimisvill läbib kraasimismasina kaks korda, kusjuures teisel korral muudetakse kiu suunda 900, et vähendada loori pikisuunalist kokkutõmbumist. Ketrusvill kraasitakse üks või kaks korda samasuunaliselt. Vastavalt siis sellele kraasime ka teie villa. 

Teenuse täitmise tähtaeg on 3-10 tööpäeva ja see oleneb peamiselt hooajalisusest, villa kogusest, töötlemise iseloomust ja erinevate värvitoonide hulgast. Valmis kraasvilla kvaliteet ja kogus sõltub eelkõige tooraine kvaliteedist ja puhtusest. Pestud ja kuivatatud villa kaalu kadu peale kraasimist (selle moodustub taimsetest jääkidest ja eralduvatest lühikestest või murdunud kiududest) on meie villakojas keskmiselt 10-15%).

Hinnad

Teenuste hinnad on toodud koos käibemaksuga. Hindadele lisandub valmistoote kohaletoimetamise transpordi ja/või postikulud.

Villa kraasimine looriks või vatiks – 10 €/kg.

Villa kraasimine heideks – 15 €/kg.

Villa kraasimine

Sulge menüü
×

Cart