Villa kraasimine

Murueide villakojas osutame teenust erinevate loomsete villakiudude kraasimiseks. Võtame vastu villa, mis on eelnevalt pestud (pesuainega ja vähemalt 55 ℃ vees) ja mittevanunud. Selleks, et tagada tellijale oma lamba villa tagasi saamist, peab villa kogus olema vähemalt 0,5 kg.

Kraasimisteenust osutame ka pesemata villale, hinnale lisandub pesemisteenus. Pesemata vill peab olema sorteeritud. Villa pesemisel väheneb selle kaal (olenevalt tooraine mustuse ja niiskuse sisaldusest) 35-50%.

Erijuhtudel (eksootilised loomad, küülikud, lemmikloomad) palume eelnevalt konsulteerida ja valikuvõimalustes kokku leppida.

Teenuse täitmise tähtaeg on kokkuleppel tellijaga (see oleneb peamiselt hooajalisusest, villa kogusest, töötlemise iseloomust, erinevate värvitoonide hulgast jms). Valmis kraasvilla kvaliteet ja kogus sõltub eelkõige tooraine kvaliteedist ja puhtusest. Pestud ja kuivatatud villa kaalu kadu peale kraasimist (selle moodustub taimsetest jääkidest ja eralduvatest lühikestest või murdunud kiududest) on meie villakojas keskmiselt 5%).

Hinnad

Teenuste hinnad on toodud koos käibemaksuga. Hindadele lisandub valmistoote kohaletoimetamise transpordi ja/või postikulud.

Villa kraasimine – 15 €/kg.

Villa pesemine 5€/kg (bruto ehk pesemata villa kaalust). Villa pesemise teenust teostame ainult koos kraasimisteenusega

Villa kraasimine