Ehtekoda

Metallivalukoja alguseks Murueides võib lugeda 2013 aastat, kui soetati vaakumvalu seademed koos lisatarvikutega. Toodame põhiliselt koopiaid Eesti arheoloogilisest leidudest.

Originaalid on pärit erinevatest muuseumidest ja erakogudest. Koopiate valmistamise kogemus on ehtemeistril lihvitud aastast 2002. Originaalilt vormi võtmisel kasutatakse neutraalset, meditsiinilist kahekomponentset siklikooni, mis ei kahjusta ka kõige õrnemat originaali.

Vajadusel täidetakse ka väikese tiraazhilisi eritellimusi (meened, mälestusesemed, auhinnad jms.). Tutvu ka toodete ja teenustega.

Protsessiga saad tutvuda siin.

Ehtekoja teenused

Koopia valmistamine originaalist

Koopia valmistamine originaalist

Tihti on ekspositoonis mõistlik kasutada originaali koopiat, eriti hinnalisemate esemete puhul. Koopia on võimalik töödelda selliselt, et teda on praktiliselt võimatu eristada originaalist.

Vaata lähemalt »

Eseme tirazeerimine

Eseme tirazheerimine

Mööbli restaureerimisel on tihti kitsaskohaks tarvikute (hinged, nupud jms.) halb seisukord või puudumine. Ainukest säilinud antiikse kummuti sahtli käepidet on alati võimalik paljundada.

Vaata lähemalt »

Valuteenus

Valuteenus

Viimastel aastatel on paljud kunstikoolid ja –ringid lisanud õppekavasse juveliirivahast mudeli nikerdamise. Vahast vormitud pisivorme pronksi valades saate enesele ainulaadse ehte või mälestuseseme.

Vaata lähemalt »

Silikoonvormi valmistamine

Silikoonvormi valmistamine

Esemete paljundamiseks võib kasutada vulkaniseeritud kummivormi või pehmet silikoonvormi. Silikoonvorm on valmistatud meditsiinilisest kahekomponentsest silikoonist ja ei kahjusta ka kõige õrnemat originaali.

Vaata lähemalt »

Teenuste hinnad

Iga teenuse puhul on mõistlik küsida pakkumist. Lõplik teenuse hind sõltub eseme suurusest, kujust, detailirohkusest ja veel paljudest näitajatest. Alltoodud tabel on kehtivate keskmiste hindadega, lisandub käibemaks. Valuteenuses on aluseks võetud materjalina pronks, hõbeda puhul on hind sõltuvuses hõbeda börsihinnaga.

VORMI VALMISTAMINE

HIND tk/€

VÄIKE (kuni 4x4cm)18
KESKMINE (5-8cmx5-8cm)24
SUUR35

VALAMISTEENUS

HIND tk/€

MASSIGA KUNI 10 g 
ÜKSIK ESE6
kuni 20 eset4
üle 20 esemekokkuleppel
MASSIGA KUNI 25 g 
ÜKSIK ESE8
kuni 20 eset6
üle 20 esemekokkuleppel