Villakoja teenused

Villa kraasimine

Villa kraasimine

Murueide villakojas osutame teenust erinevate loomsete villakiudude kraasimiseks. Võtame vastu villa, mis on eelnevalt pestud (pesuainega ja vähemalt 55 ℃ vees) ja lahti näpitud.

Viltkanga valmistamine

Viltkanga valmistamine

Viltkangast valmistamisel eelistame kasutada meie villakojas kraasitud villa. Viltkangas valmib märgviltimise tehnoloogias vastavalt tellijaga kokkulepitud disainile.

Villaku valmistamine

Villaku valmistamine

Villak – „lambanahk lammast tapmata“ – valmistatakse ühe lamba villast, mis on pügamisjärgselt säilinud nö.ühes tükis e.villakus.

Vilditud toodete valmistamine

Meie käsitöömeistri valmistatud vilditud tooted (sallid, käsitöökomplektid, tasapinnalised vilditud väiketooted jms).

Ehtekoja teenused

Koopia valmistamine originaalist

Koopia valmistamine originaalist

Tihti on ekspositoonis mõistlik kasutada originaali koopiat, eriti hinnalisemate esemete puhul. Koopia on võimalik töödelda selliselt, et teda on praktiliselt võimatu eristada originaalist.

Eseme tirazeerimine

Eseme tirazheerimine

Mööbli restaureerimisel on tihti kitsaskohaks tarvikute (hinged, nupud jms.) halb seisukord või puudumine. Ainukest säilinud antiikse kummuti sahtli käepidet on alati võimalik paljundada.

Valuteenus

Valuteenus

Viimastel aastatel on paljud kunstikoolid ja –ringid lisanud õppekavasse juveliirivahast mudeli nikerdamise. Vahast vormitud pisivorme pronksi valades saate enesele ainulaadse ehte või mälestuseseme.

Silikoonvormi valmistamine

Silikoonvormi valmistamine

Esemete paljundamiseks võib kasutada vulkaniseeritud kummivormi või pehmet silikoonvormi. Silikoonvorm on valmistatud meditsiinilisest kahekomponentsest silikoonist ja ei kahjusta ka kõige õrnemat originaali.

Teenuste hinnad

Iga teenuse puhul on mõistlik küsida pakkumist. Lõplik teenuse hind sõltub eseme suurusest, kujust, detailirohkusest ja veel paljudest näitajatest. Alltoodud tabel on kehtivate keskmiste hindadega, lisandub käibemaks. Valuteenuses on aluseks võetud materjalina pronks, hõbeda puhul on hind sõltuvuses hõbeda börsihinnaga.

VORMI VALMISTAMINE

 HIND tk/€

VÄIKE (kuni 4x4cm) 18
KESKMINE (5-8cmx5-8cm) 24
SUUR 35

VALAMISTEENUS

HIND tk/€

MASSIGA KUNI 10 g
ÜKSIK ESE 6
kuni 20 eset 4
üle 20 eseme kokkuleppel
MASSIGA KUNI 25 g
ÜKSIK ESE 8
kuni 20 eset 6
üle 20 eseme kokkuleppel